تبلیغات
اندیشه ای نو

اندیشه ای نو
اندیشه ای نو برای هزاره سوم 
قالب وبلاگ
نویسندگان

"یاران مهربان"

زندگی ما به وجود فرزندان زینت یافته است که همواره در جستجوی نگاه پُرمحّبت مادر ودست نوازش پدرند . هرلطفی از سوی والدین ، روح وروان این عزیزان را که امانات خداوند هستند آکنده از شور وشوق نماید وهرنگاه تند ویا خشونتی ، جانشان را تلخکام  وروانشان  را افسرده می سازد .

بیایید این سرور  وشادی را درمحیط خانه هایمان آنچنان ایجاد کنیم که هدگز تلخی به آن راه نیابد ، از محّبت خالی نشود ومهر فراوان ، آن را ترک نگوید .

فرزندان با قلبی پر امید ونگاهی پر آرزو به با لا می نگرند تا سیمای آکنده از مهر پدر را ببینند ودست نوازش مادر را بیابند.

مادر وپدر با مهری تمام به فرزندان دلبند می نگرند و آیندهء درخشان آنان را آرزو میکنند ، خوشبختی جاودانی برای آنها می طلبند ، پیشرفت وترقی برای آنها می خواهند . لذا دست ایشان به مهر تمام بگیرند ودر کوره راه پر پیچ وخم زندگی آنها را هدایت کنند واز خطرات محفوظ نگاه دارند . پس انتظار دارند فرزندان راهنمایی والدین را بپذیرند واحترام ایشان رعایت کنند تا هم از راه راست منحرف نگردند وهم رضای الهی را به سوی خود جذب کنند.

درمقابل  ، فرزندان می خواهند که روح بلند آنها مورد توّجه والدین باشد وشخصیت آنها رعایت کردد ، آنها می خواهند که پدران بدانند ایشان انسانند و بندهء حق ،می خواهند مادران بدانند ایشان محتاج گفتگو هستند تا آنچه را دردل وقلب خود محبوس کرده اند به نزدیکترین کسان خود بازگو کنند .

اگر به پدر ومادر نگویند ناچار به دیگری بگویند واسرار خود فاش وبرملا سازند .

والدین میل دارند که فرزندان را در آغوش پر مهر خود بفشارند وزندگی خود را فدای آنها کنند ، خواسته های آنها را بدانند ودر تامین آن بکوشند .پس هر دو طرف به سوی هم کشش دارنند ، لکن شاید زبان یکدیگر ندانند وروحیهءیکدیگر نشناسند .

بیاییم در خانه ها این روابط دوجانبه  رابه  گونه ای برقرار سازیم که بزرگترها رعایت کوچکترها نمایند وکوچکترها احترام بزرگترها نگاه دارند .اگر قصوری از فرزندان دیده شد والدین به دیدهء عفو وبخشش بنگرند وفرزندان راهدیت کنند . اگرفرزندان از والدین حرکتی خلاف میل خود یافتند با احترام  واطاعت رفتار کنند وبا پدرومادر به گفتگو نشینند تا در محیطی گرم وصمیمی دور از خشم وکینه محفوظ ازسرکشی وعصیان ، روابط حسنه ، آنچنان برقرا گردد که خانه هرگز از محّبت تهی نشود ، فرزندان محّبت دلخواه را در جای دیگر نجویند و والدین از ناسپاسی فرزندان نزد خداوند منان گله وشکایت ننمایند . 

از سویی فرزندان ، اطاعت از والدین را عین اطاعت از خداوند بدانند و از طرفی والدین ، فرزندان را موهبت خداوندی بشناسند که به دست ایشان سپرده شده است.ازطرفی فرزندان بدانند که والدین جز خیر  آنها را نخواهند وغیر از سعادت ایشان را  نجویند واز طرفی والدین آگاه باشند که فرزندان هر چند از نظر سن کوچکترند ، روحی بتند دارند که موهبت الهی است ، آرزوی ترقی دارند وانسانهایی مورد عنایت حق هستند


[ جمعه 26 خرداد 1391 ] [ 06:12 ب.ظ ] [ parviz ettehadi ]

[ چهارشنبه 10 خرداد 1391 ] [ 08:55 ب.ظ ] [ parviz ettehadi ]

[ شنبه 6 خرداد 1391 ] [ 08:46 ب.ظ ] [ parviz ettehadi ]

آنكه خوشی خود را در رنج دیگران ببیند، هرگز روی خوشی را نمی بیند.


[ جمعه 5 خرداد 1391 ] [ 06:09 ب.ظ ] [ parviz ettehadi ]

[ چهارشنبه 3 خرداد 1391 ] [ 09:12 ب.ظ ] [ parviz ettehadi ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


طرح نو

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب