تبلیغات
اندیشه ای نو

اندیشه ای نو
اندیشه ای نو برای هزاره سوم 
قالب وبلاگ
نویسندگان

            " نکته های درمورد تربیت "

هنگامی که زندگی را در تمام ابعادش درنظر می گیریم،

می بنیم که همیشه و درهمه  وقت  به یک مربی نیاز است . اگر انسان به تنهایی  دربیابان رها شود ،روش های حیوان را در پیش خواهد گرفت ،واگر تربیت شود به عظیم ترین توفیقات  دست خواد یافت . اگر مربیان نبودند، هیچ تمدنی هم وجود نداشت .

                        ****

 تربیت بر سه نوع است : جسمانی ،انسانی وروحانی .تربیت جسمانی ، مربوط  به سلامتی ورشد جسم انسان است . تربیت انسانی ، در مورد مدینیت وپیشرفت است و.... تجارت وصناعت  وعلوم وهنرها واختراعات و اکتشافات بزرگ سر کار دارد.تربیت روحانی ،کسب کمالات الهی راشامل می شود ، واین تربیت حقیقی است ،زیرا به کمک آن است که سرشت عالی  وروحانی وجود  آدمی ، رشد وتوسعه می یابد.

                         ****

بشریت برای اینکه  ترقی وپیشرفت کند  نیاز به یک مربی دارد ، کسی که درتربیت  جسمانی وانسانی وروحانی ، همچون  یک مربّی دارای اقتدارواختیار کامل باشد .اگر کسی بگوید ، " من دارای عقل و درک کامل هستم  وبه این مربی احتیاجی ندارم " امری واضح و بد یهی را انکار می کند ، مانند این است که کودکی بگوید ، " من به تربیت احتیاجی ندارم ، مطابق عقل ودرکم  عمل خواهم کرد وبا کمک خودم به کمال خواهم رسید ."

                         ****

بشیریت همواره  به یک چنین مربّیِ کاملی احتیاج داشته است ؛ کسی  که بتواند او را کمک کند تا امور  مربوط به تغذیه وسلامت جسم را سامان دهد؛ ودر پیشرفت علم واختراع واکتشاف  او را الهام بخشد ؛ و مهم تراز همه ،حیات حقیقی روح  رادر او بدمد .هیچ انسان عادی نمی تواند  به این وظائف سخت بپردازد  وآن را انجام دهد. فقط مظاهر مقدسه  قدرت انجام چنین کاری را دارند. آنها وجودهای انتخاب شده ای هستندکه به وسیله خداوند و به عنوان مربیّان عمومی بشریت، درزمان های مختلف  فرستاده می شوند.

 


[ جمعه 1 اردیبهشت 1391 ] [ 08:09 ب.ظ ] [ parviz ettehadi ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ


طرح نو

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب